नेपाली समय:
Flash News

मगरसंघ युएईले लांघाली सास्कृतिक साझ २०१८ बिबिध कार्यक्रम गर्दै मनाउने

उत्तम बिक युएई १८ फेब्रुअरी ,

आगामी २ मार्च २०१८ का दिन नेपाल मगर संघ वैदेशिक शाखा, युएईले प्रथम सहिद लखन थापा मगर स्मृति दिवस तथा ३६ अौ मगर दिवस ” लांघाली सांस्कृतिक सांझ २०१८ ” बिबिध कार्यक्रम गरि भब्य रुपमा मनाउने भएको छ ।

युएईको बिकसित प्रान्त  दुबई अम्न्तर्गत  नेपाली कामदारहरुको बाक्लो बस्ति भएको अलकुज स्थित  डल्सको हलमा  दिउँसो २:०० बजे बाट (ग्रान्ड सिटि मलको पछाडि पट्टी) धुमधामका साथ मनाउने तयारी गरेको छ । विगत लामो समय देखी आफ्नो परम्परा , धर्म र संस्कृति लाई जगेर्ना गर्ने उद्देश्यले देश तथा बिदेशमा रहेका आम मगरहरु लाई एउटै सुत्रधारमा बाध्ने लक्ष्य सहित उक्त कार्यक्रम आयोजना हुन् लागेको आयोजक समितिका सदस्य फलेन्द्र बलम्पाकी मगरले जानकारी  दिएका छन् ।

हरेक वर्ष विभिन्न देशहरूमा स्थापना भएको मगर संघले प्रथम सहिद क्याप्टेन लखन थापा मगर स्मृति दिवस र मगर दिवस एकैसाथ भब्यताका साथ मनाउदै आएका छन भने यस वर्ष पनि त्यसैलाई निरन्तरता दिने आयोजकले बताए । नेपालबाट  आउने अतिथि कलाकारको रूपमा चर्चित लोक दोहोरी गायक प्रसाद खप्तरि मगर , नृत्यकार  सुजता आले मगर र पप गायिका माया पुन मगरको बेजोड प्रस्तुति रहने कार्यक्रममा यूएईबासी सवैलाई निमन्त्रणा गरिएको छ ।

अतिथि कलाकारहरुको साथमा यूएईमा रहेका नेपाली  कलाकारहरुको पनि बेजोड प्रस्तुति रहने छ भने मगर समुदायको मौलिक तथा सांस्कृतिक भेष -भुषाा झल्किने गीत- संगित साथमा कौरा , सालैजो, हुर्रा र आधुनिक गीत संगीतका नाचगान हरुको साथै विविध मनोरञ्जनात्मक प्रस्तुति रहनेछ ।  कार्यक्रममा भाग्यशाली चिट्ठाको पनि वयवस्था गरिएको छ ।युएईको  सातै वटा प्रान्तमा  छरिएर बसेका  आम मगर र गैर मगरहरुका लागी कार्यक्रममा आउन जानको लागि हरेक क्षेत्रका क्षेत्रीय समितिले यातायातको व्यवस्थापन पनि गरेको  छ । कार्यक्रम बारे जानकारी दिदै  नेपाल मगर संघ शाखा , युएईका वरिष्ठ उपाध्यक्ष तथा कार्यक्रम संयोजक सिला राना मगरले कार्यक्रमको सबै तयारी पूरा भएको जानकारी दिएकि छन् ।