नेपाली समय:
Flash News

निर्माण मजदुर संघ सिन्धुपाल्चोकको अध्यक्षमा दिपक भट्टराई

Jaya Karki, अखिल नेपाल निर्माण मजदुर संघ सिन्धुपाल्चोकको जिल्ला भेला अखिल नेपाल निर्माण मजदुर सघंका पाँचौ राष्ट्रिय भेला आयोजक समितिका संयोजक अमित लामाको प्रमुख आतिथ्यमा र कार्यलय सदस्य कमल न्यौपाने ३ नम्बर प्रदेश संयोजक बिनोद भणडारी, तिर्थमान तामाङ लगायत सिन्धुपाल्चोक जिल्लाका संयोजक दिपक भटराइको अध्यक्षतामा भेला सम्पन्न भएको छ । भेलाले दिपक भट्टराईको अध्यक्षतामा १७ सदस्यीय जिल्ला समिति गठन गरेको छ । भेलाले शुन्दर पहरी, मोहनमान श्रेष्ठ लाई उपाध्यक्षमा, रबिन्द्रा श्रेष्ठ सचीवमा, रमेश पहरी सहसचिबमा र सरस्वती खत्रीलाई कोषाध्यक्षमा चयन गरेको छ भने सदस्यहरुमा ७. रुपक भटराई सदस्य ८. टिका राइमाझी ९. गमला खत्री १०. दिपक पहरी ११. कमल बहादुर पहरी १२. तिलक पौडेल १३.श्रीखण्ड बुढाथोकी १४. अमृतकुमार भण्डारी १५. बिन्दाकुमारी पराजुली १६.आर्जन नेपाली र १७. हिरा नेपालीलाई चयन गरेको छ ।


जिल्ला भेलाका अधिकांश बक्ताहरुले अनौपाचारिक क्षेत्रमा कार्यरत तथा निर्माण मजदुरहरुको अधिकार रक्षा र विकासका लागि नयाँ श्रम ऐन, सामाजिक सुरक्षा ऐन तत्काल कार्यान्वयन गराउन जोडदार माग गरेका थिए ।
उनीहरुले अनौपचारिक श्रमिकहरुको तत्काल पंजिकरण गर्न सामाजिक सुरक्षा कोषले स्थानीय तहसम्मको संयन्त्र तत्काल बनाउनु पर्छ भनि माग गरेका छन् । र, उनीहरुले रु. पाँच हजार तलब बृद्धिको मागलाई अभियानकैरुपमा अघि बढाउने पनि बताएका छन् । राष्टिय सम्मेलन भव्यतापूर्वक सफल पार्न अखिल नेपाल निर्माण मजदुर संघले आफ्नो राष्टिय सम्मेलन भव्यतापूर्वक सम्पन्न गर्ने योजनाका साथ सकेसम्म सवै जिल्ला र स्थानीय निकायमा समेत संगठन विस्तार गर्न लागि परेको छ ।