नेपाली समय:
Flash News

अरनिको यातायात मजदुर संघको अध्यक्षमा रामशरण तिमिल्सिना

हरेक वर्षझैं यसवर्ष पनि फागु पुर्णिमाको सुभअवसर पारेर यातायात मजदुरहरुको प्यारो संगठन अखिल नेपाल यातायात मजदुर संघ अरनिको बिशेष जिल्ला कमिटी को ११औ सम्मेलन रामशरण तिमल्सिनाको अध्यक्षतामा अखिल नेपाल ट्रेड युनियन महासंघका केन्द्रीय उपाध्यक्ष जय कार्कीको प्रमुख आतिथ्यता र माओवादी केन्द्रका युवा नेता जनसंस्कृतिक महासंघका अध्यक्ष्य सरल सहयात्री पौडेलको विशेष आतिथ्यमा सम्पन्न भयो ।
उक्त कार्यक्रममा नेपाल राष्ट्रिय यातायात ब्यबसायी महांसघका उपाध्यक्षको बिशेष उपस्थिती थियो । सो कार्यक्रमको अतिथीहरुमा ट्रेड युनियन महासंघ प्रदेश ३ का सहइन्चार्ज तथा उपमहासचिवहरु शालिकराम काफ्ले पिताम्बर गिरी, राजकुमार लामा तथा प्रदेश ३ को संयोजक तथा उपमहासचिव प्रकाश श्रेष्ठ उपस्थित हुनुहुन्थ्यो भने अखिल नेपाल यातायात मजदुर संघका केन्द्रिय उपाध्यक्ष रामचन्द्र कार्की , राजेन्द्र शर्मा, दिपक के।सी. ,सुनदर के ।सि लगायत हुन्हुन्थ्यो ।
सोही कार्यक्रममा अरनिको यातायात सेवा समितिका बरिष्ठ उपाध्यक्ष चित्र कुँवर , नृपध्वज महत, केसब भारती ,सचिब राजकुमार बस्नेत लगायतको आतिथ्यता थियो। मजदुर भेलामा अशक्त गम्भीर रोग लागेका मजदुरहरुलाई संगठनले आर्थिक सहयोग समेत गर्यो। उक्त मत्वपुर्ण भेलामा मजदुरका हक हित र अधिकारको पक्षमा बक्ताहरुले मन्तव्य ब्यक्त गर्नु भएको थियो ।

श्रम ऐन सामाजिक सुरक्षा ऐन तत्काल कार्यान्वयनमा ल्याउन मजदुरहरुको पंजिकरण र स्थानीय तथा प्रदेश कमिटीहरुको गठनसंगै व्यवसायी संगठनहरुलाई दवाव दिनु पर्ने उनीहरुले वताएका थिए भने रु. पाँच हजार बेतन बृद्धिको विषयलाई पनि जोडदाररुपमा उठाएका थिए । भेलामा यातायात व्यवसायी संगठनका केन्द्रीय उपाध्यक्ष भारतीले पारित ऐनलाई कार्यान्वयन गर्ने प्रतिवद्धता समेत जाहेर गरेका थिए ।
सो भेलाले रामशरण तिमल्सिनाको अध्यक्षतामा १७ सदस्यिय जिल्ला कमिटी पुनर्गठन गरेको छ । जस्मा बरिष्ठ उपाध्यक्ष कुमार के सि, उपाध्यक्षहरु युवराज श्रेष्ठ , पदम श्रेष्ठ र लाल बहादुर जि सि हुनुहुन्छ भने सचिबमा बिनोद कुवर, कोषध्यक्षमा केदार थापा, सह सचीवमा श्यामराज चौलागाईं लगायत सदस्यहरु यथावत हुनुहुन्छ।