नेपाली समय:
Flash News

सिटी यातायात इकाईको बनभोज कार्यक्रम सम्पन्न

अशोक थापा,अखिल नेपाल ट्रेड युनियन महासंघकाे यातायात मजदुरहरूकाे पेशागत घटक संघ अखिल नेपाल यातायात मनदुर संघ , ३ नम्बर प्रदेश, काठमाडाैं जिल्ला समिति अन्तर्गत रहेकाे सिटी र्इकार्इ कमिटीले यहि २०७४ फाल्गुण १७ गतेका दिन परेकाे हाेलि पर्वकाे उपलक्ष्यमा काभ्रे जिल्ला देालालघाटकाे रमर्णिय स्थलमा शुभकामना अादान प्रदान तथा वनभाेज कार्यक्रम र्इकार्इका अध्यक्ष रमेश कुमार हायुकाे नेतृत्वमा अायाेजना गर्याे । उक्त कार्यक्रममा महिला-श्रमिक , चालक, सहचालक तथा स्वराेजगारहरूकाे उल्लेखिय उपस्थिति थियाे । प्रमुख अतिथिमा अखिल नेपाल ट्रेड युनियन महासंघका सचिव तथा अखिल नेपाल यातायात मनदुर संघका उपाध्यक्ष अशाेक थापा , बिशेष अतिथिमा संघका उप-महासचिव तथा काठमाडाैं जिल्लाका अध्यक्ष डम्बर सिंह ठकुरी,उप-महासचिव बिष्णु गुरुङ्ग लगायत संघका पदाधिकारी तथा सदस्यहरूकाे उपस्थिति थियाे । शुभकामना अादान प्रदान गर्ने क्रमःमा अशाेक थापाले फाल्गुण पूर्णिमाकाे दिनमा मनार्इने पर्व हाेलि पर्व बसन्त ऋृतुकाे अागमन सगैं रङ्गै रङ्गकाे संयाेजन गरि हाम्राे देशमा हिमाली तथा पहाडि भेगमा अाज मनार्इने र तरार्इ तथा मधेशमा भाेलि मनार्इने छ ।

याे चार्डले हिमाल, पहाड , तरार्इ र मधेशमा भार्इचाराकाे सम्बन्ध सुमधुर राख्नलार्इ पनि याे पर्वकाे महत्व रहेकाे भनार्इ राख्नु भयाे । हाेलि पर्व सबैले मनाउने पर्वकाे रूपमा विकास भएकाे पर्व हाे याे पर्वमा सबै खुःसी र हर्साेलासमय बनाेस ।” बिगतमा श्रमिक र सरकार एक अापसमा पाैंठेबाजी खेल्नु पर्ने थियाे” तर अाज गणतन्त्र नेपालमा कम्युनिष्टहरूकाे पूर्ण सरकार अाएकाे छ सरकार प्रमुख पनि श्रमिक भएकाेले अब सरकारले श्रमिकहरूकाे पक्षमा काम गर्ने विश्वास वक्त गर्नु भयाे ।”अब सरकार र श्रमिक अामने सामने हाेइन सहकार्य गर्नुकाे विकल्प छैन ”भन्दै शुमकामना मन्तब्य उल्लेख गर्नु भयाे । शुभकामनाकैं क्रमःमा गुरू धितालले नेपालकाे संविधान २०७४काे अधिनमा रहेर ल्याएकाे ”श्रम एेन २०७४” र ”याेगदानमा अाधारित सामाजिक सुरक्षाकाेष एेन २०७४”काे महत्वमा प्रकास पार्देै श्रमिककाे स्थायि नियुक्तिपत्र , बिमा , दुर्घटना वापतकाे क्षतिपूर्ति, बेराेजगारी भत्ता, सुत्केरी बिदा तथा भत्ता,उपदान तथा समान कामकाे समान तलब र निबृत्तिभरणकाे व्यावस्था कानुनमा नैं उल्लेख भएकाे र यसलार्इ कार्यन्वयनकाे तर्फमा जाेड दिनु पर्ने कुरा बनाउनु भयाे ।

अन्तमा अायाेजक प्रमुख रमेश कुमार हायुले अब हामीले थाेरै पैसा लगानि गरेर र सरकारले श्रमिकहरूलार्इ बिना धिताे ऋण उपलब्ध गरार्इ दिए स्वदेशमा नै रम्न सक्ने र देशकाे विकासमा टेवा पुर्याउने अठाैट गुर्नु भयाे।