नेपाली समय:
Flash News

यातायात क्षेत्रमा बालश्रम निवारणका लागि छलफल

मिति २०७४ फाल्गुण २५गते शुक्रबारका दिन श्रम कार्यालय,टेकु काठमाडाैंमा सराेकारवालाहरूकाे काठमाडाैं उपत्यकामा यातायात क्षेत्रमा बालश्रम निवारणका लागि छलफलकाे लागि यातायात सराेकारहरूकाे बैठक श्रम कार्यालयकाे कार्याकक्षमा बस्याे । बैठममा उक्त कार्यालयकाे प्रमुख उदय कुमार गुप्ता,नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माअाेबादी केन्द्र) निकट अखिल नेपाल यातायात मजदुर संघकाे केन्द्रिय उपाध्यक्ष लाल बहादुर थापा, नेपाली कांग्रेस निकट नेपाल यातायात मजदुर संघका ३ नम्बर प्रदेशमा अध्यक्ष ज्वालानाथ गाैंतम,महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाका प्रहरी उपरिक्षक डम्बर बहादुर बि.क., केन्द्रिय बालकल्याण समितिका देवी प्रसाद डाेटेल, केन्द्रिय बालकल्याण समिति ,बाल संरक्षण अधिकृत सुनिता शाह ,सिबिन नेपालका भरत अधिकारी ,सिविस नेपालका कृष्ण सुबेदी, बालरक्षा अभियानका कृष्णा खतिवडा र श्रम विभागका गणेश प्रसाद श्रेष्ठकाे उपस्थिति थियाे । नेपाल यातायात व्यावसायी राष्ट्रिय महासंघका प्रतिनिधि अनुपस्थित रहेकाले पुनः अन्तिम पटक नेपाल यातायात व्यावसायी राष्ट्रिय महासंघ र सराेकारवाला निकाय सँग उपयुक्त समयमा पत्राचार गरी छलफल गर्ने र साे समयमा पनि अनुपस्थित रहेमा याे कार्यक्रमका अायाेजकहरू उक्त बिषयमा अगाडि बढ्ने निर्णय गर्याे । सार्वजनिक यातायातमा सहचालक परिचयपत्रसम्बन्धी व्यावस्था सवारी तथा यातायात व्यावस्था एेन, २०४९ उल्लेख रहेकाे हुदाँ साे कार्य कार्यन्वयन गर्ने निकाय यातायात व्यावस्था विभागमा सहचालककाे अनुमतिपत्रकाे लागि व्यावस्था गर्नका लागि सादर अनुराेध गर्ने समेल निर्णय गर्याे । मजदुर संघका प्रतिनिधिहरूले कानुनमा उल्लेखित हुदाँ हुदैं पनि कानुन कार्यन्वयन नगर्दा यातायात क्षेत्रमा बालश्रम निवारण गर्न नसकिएकाे हाे । जहिले पनि सवारी चालकलार्इ मात्र कारकाहीकाे भागिदार बन्नु पर्ने सवारी धनी , सहचालक लगायत अरू कर्मचारीहरुले उनमुक्ति पाउने गरेकाे गरेकाे गुनासाे राख्नु भयाे । अब सहचालकलार्इ अनुमतिपत्रलार्इ कढार्इका साथ लागु गर्ने हाे भन्ने अहिलेकाे श्रम एेन, २०७४ र याेगदानमा अाधारित सामाजिक सुरक्षा एेन, २०७४लार्इ कार्यन्वयन गर्न सकिने छ ।